SPZOZ w Lublińcu - modernizacja Oddziału Chorób Wewnętrznych

2021-12-17

Szpital w Lublińcu zakończył modernizację Oddziału Chorób Wewnętrznych - środki na realizację inwestycji pozyskane z naszą pomocą.
Lubliniec: odnowiony oddział wewnętrzny wznowił funkcjonowanie W połowie sierpnia ma rozpocząć się modernizacja chirurgii ogólnej
Zawieszony na czas remontu Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Lublińcu miał wznowić funkcjonowanie z początkiem lipca, ale prace się przedłużyły. Interna została więc przywrócona do życia 12 lipca. W ramach tej samej inwestycji zmodernizowany zostanie też Oddział Chirurgii Ogólnej, ale tu start robót nastąpi dopiero za kilka tygodni.
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublińcu jest od początku czerwca w trakcie realizacji projektu dofinansowanego ze środków unijnych obejmującego m.in. modernizację interny i chirurgii oraz zakup i dostawę sprzętu medycznego. Pierwszy etap dotyczący Oddziału Chorób Wewnętrznych już się zakończył. Prace remontowe trochę się jednak przedłuży. Zawieszenie oddziału spowodowane modernizacją miało potrwać do końca czerwca, tymczasem funkcjonowanie interny zostało ostatecznie wznowione 12 lipca. We wtorek 16 lipca na wspomnianych oddziale leżało 14 pacjentów – na 35 dostępnych miejsc.
Źródło / Więcej informacji tutaj.

© 2022 - Wroconsult Sp. z o.o.